ابزار دقیق, میترینگ

آنچه درباره ترانسمیتر جریان باید بدانید!

ترانسمیتر جریان

ترانسمیتر های جریان ابزار همه کاره ای هستند که ممکن است چندین عملکرد را انجام دهند. فرستنده های اصلی برای انتقال سیگنال از فلومتر به نمایشگر استفاده می کنند. مدل‌های پیچیده‌تر شامل توابع کنترل و ارتباطات پیشرفته به عنوان بخشی از یک فرآیند جریان یکپارچه است.

فلومتر در مقابل ترانسمیتر جریان

در سیستم انتقال سیال از چندین نوع دستگاه برای اندازه گیری و کنترل پارامترهای فرآیند استفاده می شود. فلومتر و ترانسمیتر جریان دو وسیله مهم مورد استفاده در چنین سیستم هایی هستند. به دلایلی، این دو دستگاه اغلب یکسان در نظر گرفته می شوند. گاهی اوقات عملکرد آنها با هم عوض می شود. با این حال، در واقعیت، هر دو دستگاه و عملکرد آنها کاملاً متفاوت از یکدیگر هستند. مگاتجهیز فلومترها و فرستنده های جریان یا همان ترانسمیتر های جریان را به صورت جداگانه معرفی می کند و به شما کمک می کند تا تفاوت بین این دستگاه ها را درک کنید.

اجازه دهید هر دو فلومتر و فرستنده جریان را به صورت جداگانه مورد بحث قرار دهیم تا مفاهیم آنها را به طور کامل درک کنید.

 آشنایی مختصر با فلومتر

فلومتر ابزاری است که برای اندازه گیری میزان جریان سیال از طریق یک سیستم انتقال سیال طراحی شده است. سرعت جریان سیال، مایع یا گاز را هنگام عبور از یک سیستم انتقال محدود اندازه گیری می کند. انواع مختلفی از فلومترها مانند دهانه سنج، ونتورمتر، روتامتر، نازل جریان و غیره وجود دارد. این فلومترهای مختلف اصول عملکرد متفاوتی دارند. به عنوان مثال، یک روزنه‌سنج جریان سیال را در مقطع ورودی یک دهانه باریک و محدود به نام روزنه و در مقطع خروجی محاسبه می‌کند. از سوی دیگر، یک نوع چرخش سنج جریان سنج است که میزان جریان حجمی را در داخل لوله های متعددی که در نواحی مختلف لوله انتقال قرار داده شده اند، اندازه گیری می کند.

ترانسمیتر جریان چیست و چگونه کار می کند؟

فرستنده جریان یک نسخه ارتقا یافته از فلومتر است. این یک دبی سنج با یک مدار الکترونیکی یکپارچه به عنوان یک سیستم عملیاتی است. در فرستنده جریان، فعالیت اندازه گیری دبی توسط مدار الکترونیکی بر روی دریافت دستورات از اپراتور انجام می شود. از آنجایی که فرستنده های جریان دارای مدار الکترونیکی هستند، کنترل و نظارت بر جریان سیال با استفاده از این دستگاه ها امکان پذیر است.

تفاوت بین فلومتر و ترانسمیتر جریان

در زیر چند تفاوت قابل توجه بین فرستنده جریان و فلومتر وجود دارد.

  • فلومترها برای اندازه گیری دبی طراحی شده اند. از طرفی ترانسمیترهای جریان نه تنها میزان دبی را اندازه گیری می کنند بلکه به کنترل و نظارت بر آن نیز کمک می کنند.
  • فلومترها سیستم‌های مکانیکی استانداردی مانند روزنه‌ها، ونتورمترها و غیره هستند. فرستنده‌های جریان از سوی دیگر دارای بدنه مکانیکی و مدار عملکرد الکترونیکی هستند.
  • دبی سنج ها برای کاربردهای دستی و در میدان طراحی شده اند، با این حال، فرستنده های جریان یا همان ترانسمیترها را می توان از راه دور کار کرد.

اکنون که تفاوت بین فرستنده جریان و فلومتر مشخص شده است، می توانید مناسب ترین مورد را برای خود انتخاب کنید. مطمئناً فرستنده‌های جریان می‌توانند در اندازه‌گیری، نظارت و کنترل نرخ جریان مفید باشند، اگر برنامه شما به همه آن نیاز دارد. با این حال، کیفیت محصولات می تواند تأثیر زیادی بر برنامه شما بگذارد، بنابراین مگاتجهیز یکی از نمایندگان فروش ترانسمیتر فلو در کشور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *